SAM 2693

YOUNGSTER - trzecia edycja zakończona

AAA

26 czerwca 2014 w ZSS w Roczynach i ZSS w Targanicach zakończyła się trzecia edycja zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego w ramach programu YOUNGSTER. Program ten organizowany jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej ,przy wsparciu wydawnictwa Macmillan oraz Gminy Andrychów.

W ZSS Targanice zajęcia odbywały się w 1 grupie (9 osób), a w ZSS Roczyny w 2 grupach (15 i 15 osób). Kurs trwał od września 2013 do czerwca 2014, uczestniczyć w nim mogli jedynie uczniowie klas III gimnazjum.

W trakcie zajęć uczniowie systematycznie podnosili swoje kompetencje i umiejętności językowe (słownictwo, gramatyka), jak również wzbogacali swoją wiedzę dotyczącą kultur krajów anglojęzycznych.

Zajęcia cieszą się popularnością wśród uczniów ze względu na ich ciekawą formę i charakter, odbiegający od tradycyjnych lekcji językowych. Gimnazjaliści poznają zagadnienia leksykalno-gramatyczne za pomocą różnorodnych technik i metod aktywizujących, gier i zabaw językowych, przy użyciu nowoczesnych technologii. Koszt kursu to tylko 5 zł miesięcznie od ucznia.

Uczestnicy programu na różnych etapach rozwiązywali na platformie YOUNGSTER testy sprawdzające i monitorujące ich przyrost wiedzy. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia kursu oraz drobne nagrody. Troje uczniów z ZSS Roczyny i dwoje ZSS Targanice z najwyższym wskaźnikiem przyrostu wiedzy otrzymało od Europejskiego Funduszu Rozwoju Polskiej Wsi odtwarzacze MP4.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

W ostatnich dniach czerwca odbył się nabór na kolejną edycję kursu 2014/2015 - kandydaci do przyszłych grup YOUNGSTERA napisali - Placement Tes t - decydujący o ich stopniu zaawansowania.

Roczyny 03.07.2014 prowadzący zajęcia: Elżbieta Walczak i Agata Borkowicz

IMG