DSC 0808

Piąta edycja programu Youngster zakończona

AAA

23 czerwca 2016 w ZSS w Roczynach i Targanicach zakończyła się piąta edycja zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego w ramach programu YOUNGSTER. Program ten organizowany jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej ,przy wsparciu wydawnictwa Macmillan oraz Gminy Andrychów.

W ZSS Roczyny zajęcia odbywały się w 2 grupach ( 5 i 8 osób),

w Targanicach w 1 grupie (14 osób). Kurs trwał od września 2015 do czerwca 2016, uczestniczyć w nim mogli jedynie uczniowie klas III gimnazjum.

W trakcie zajęć uczniowie systematycznie podnosili swoje kompetencje i umiejętności językowe (słownictwo, gramatyka), jak również wzbogacali swoją wiedzę dotyczącą kultur krajów anglojęzycznych.

Zajęcia cieszą się popularnością wśród uczniów nie tylko dlatego, że są bezpłatne, ale ze względu na ich ciekawą formę i charakter, odbiegający od tradycyjnych lekcji językowych. Gimnazjaliści poznają zagadnienia leksykalno-gramatyczne za pomocą różnorodnych technik i metod aktywizujących, gier i zabaw językowych, przy użyciu nowoczesnych technologii.

Uczestnicy programu na różnych etapach rozwiązywali na platformie YOUNGSTER testy sprawdzające i monitorujące ich przyrost wiedzy. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia kursu oraz ciekawe nagrody. W Targanicach czworo uczniów otrzymało nagrody w postaci Słuchawek SONY. W Roczynach pięcioro uczniów zdobyło tytuł YOUNGSTAR – uczniowie ci znaleźli się wśród 5% uczniów z największym przyrostem wiedzy wśród wszystkich uczestników programu. Dwie uczennice zdobyły nagrodę w postaci wyjazdu na 10 dniowy obóz językowy do Londynu pozostali otrzymali nagrody. Nagrody w postaci słuchawek SONY oraz wyjazd na obóz ufundował Europejski Funduszu Rozwoju Polskiej Wsi.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

prowadzący zajęcia

Elżbieta Walczak, Izabella Ogiegło i Agata Borkowicz

DSC 0809DSC 0810DSC 0811