DSCF9702

Czwarta edycja programu YOUNGSTER zakończona

AAA

25 czerwca 2015r. w ZSS w Roczynach i ZSS w Targanicach zakończyła się czwarta edycja zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego dla klas III gimnazjum w ramach programu YOUNGSTER. Program ten organizowany jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, przy wsparciu wydawnictwa Macmillan oraz Gminy Andrychów. Koszt kursu to tylko 5 zł miesięcznie od ucznia.

W ZSS Targanice zajęcia odbywały się w 1 grupie (15 osób), a w ZSS Roczyny w 2 grupach (14 i 11 osób). Kurs trwał od września 2014 r. do czerwca 2015r. Każda grupa realizowała zajęcia w wymiarze 90 godzin.

W trakcie zajęć uczniowie systematycznie podnosili swoje kompetencje i umiejętności językowe (słownictwo, gramatyka), jak również wzbogacali swoją wiedzę z zakresu tradycji krajów anglojęzycznych.

Zajęcia cieszą się popularnością wśród uczniów ze względu na ich ciekawą formę i charakter, odbiegający od tradycyjnych lekcji językowych. Gimnazjaliści poznają zagadnienia leksykalno-gramatyczne za pomocą różnorodnych technik i metod aktywizujących, gier i zabaw językowych, przy użyciu nowoczesnych technologii.

Uczestnicy programu na różnych etapach rozwiązywali na platformie YOUNGSTER testy sprawdzające i monitorujące ich przyrost wiedzy. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia kursu oraz drobne nagrody. 5 uczniów z ZSS Targanice i 2 uczniów z ZSS Roczyny z najwyższym wskaźnikiem przyrostu wiedzy otrzymało od Europejskiego Funduszu Rozwoju Polskiej Wsi odtwarzacze MP3.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

W ostatnich dniach czerwca odbył się nabór na kolejną edycję kursu 2015/2016. Kandydaci do przyszłych grup YOUNGSTERA napisali test poziomujący, decydujący o ich stopniu zaawansowania. Dla wszystkich chętnych, którzy nie zgłosili się w czerwcu będzie zorganizowany kolejny nabór we wrześniu. Serdecznie zapraszamy.

Roczyny 26.06.2015 r.

prowadzący zajęcia

Agata Borkowicz

Elżbieta Walczak

Izabella Ogiegło