1

Wycieczka klasy 4a i 4b w Pieniny

AAA

5 października 2018 r. klasy 4a i 4b pod opieką wychowawców mgr Anny Jamróz, mgr Jadwigi Cibor i mgr Renaty Hornik udały się w Pieniny. Dzień był słoneczny i ciepły, wymarzona pogoda na wycieczkę.

Pobyt w górach rozpoczęli od zwiedzania Niedzicy. Najpierw obejrzeli zaporę na Jeziorze Czorsztyńskim, a następnie zwiedzili zamek. Z zainteresowaniem wysłuchali przewodnika, który opowiadał historię twierdzy, a szczególnie zapamiętali legendę o pięknej Brunhildzie i łysym Bogusławie. Potem gondolkami przepłynęli przez jezioro i udali się, aby zwiedzic ruiny zamku w Czorsztynie. Tu również wysłuchali dziejów zamku i obejrzeli ocalałe mury. Z tarasu podziwiali piękny krajobraz Pienin i widoczne na horyzoncie pasmo Tatr. Ostatnim punktem programu był spacer w Wąwozie Homole. Szlakiem wzdłuż wijącego się wśród skał strumienia, poprzez mostki i podziwiając wodne kaskady dotarli do górskiej polany. Stamtąd roztaczał się rozległy widok na góry i leżącą w dolinie wieś Jaworki. Po odpoczynku nastąpił powrót do autokaru i droga do domu.

Wycieczka była niezwykle udana, szczególnie, że towarzyszyła nam przepiękna pogoda. Uczniowie klas czwartych na pewno zapamiętają ją na długo!

Opracowała mgr Anna Jamróz


2345678910