herb
logo
zdalne nauczanie
l
Egzaminy ósmoklasisty
I
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
I
Tablety dla uczniów
I
Znajdź nas na facebooku
Rodzicu zaloguj się do dziennika
Rekrutacja do przedszkola napis
rodo
świetlica
I
PP
I
l
I
l
l
I
l
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
l
Administrator/webmaster:
mgr inż. Jerzy Maciejczyk
jerzym91@gmail.com

ZESPÓŁ REDAKCYJNY
newsy: mgr inż. Jerzy Maciejczyk


l
logo wymiana
gif
SKO
I
JUŻ PŁYWAM
gif
Projekt
l
Dyskusyjny Klub Książki
l
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
l
rsp
l
gif
Andrychowskie Marsze na Orientację promocją Beskidu Małego
Szkoła pamięta
pasek
zonkile

Hospicjum Domowe Królowej Apostołów w Andrychowie

AAA

Hospicjum Domowe Królowej Apostołów w Andrychowie

Żonkile to symbol idei Hospicjum Domowego wspierającego rodziny opiekujące się chorymi w domu. Nasza szkoła już od kilku lat włącza uczniów w organizowanie pomocy dla Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Andrychowie. Przed szkołą posadziliśmy żonkile- symbol tego hospicjum i co roku wolontariusze ze szkoły wykonują kartki, stroiki lub prezenty świąteczne (Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne, Dzień Chorego) dla pacjentów hospicjum. Uczniowie we wszystkich klasach organizują też kwestę pod hasłem „Torcik urodzinowy” polegającą na zebraniu pieniędzy potrzebnych na zakup prezentu urodzinowego dla rówieśnika będącego podopiecznym hospicjum oraz kwestę na zakup potrzebnego do opieki nad chorymi sprzętu.

W tym roku ze względu na korona wirusa musieliśmy zrezygnować z niektórych działań ze względu na bezpieczeństwo dzieci, ale chęć pomocy innym jest nadal w naszych sercach. Obecnie najważniejsza dla hospicjum stała się ochrona personelu medycznego i podopiecznych przed zarażeniem się koronawirusem, dlatego staraliśmy się zapewnić maski, środki dezynfekujące oraz fartuchy ochronne. W akcję szycia maseczek i fartuchów zaangażowali się rodzice uczniów naszej szkoły, którym serdecznie dziękujemy za serce i okazaną pomoc.

Dziękujemy Państwu Augustyniakom, Paniom: Anecie Pustelnik, Beacie Wojewodzic, Grażynie Kurzyniec, Annie Zielińskiej oraz firmie: „Firanki u Franki” .

Wierzymy, że dobro, które ofiarujemy innym, wraca do nas! I tego Wam serdecznie życzymy w imieniu pracowników i podopiecznych korzystających z Waszej pomocy.