Schowek01

Świetlica

AAA

Godziny pracy świetlicy szkolnej

codziennie do 7:00 - 16:00

Wychowawcy:

mgr Iwona Droździk

mgr Iwona Downar


Świetlica szkolna znajduje się w części B budynku szkoły. Składa się ona z trzech sal: sali do nauki i zajęć wyrównawczych, sali do zabaw i gier dydaktycznych oraz komputerowych, sali do relaksu i wypoczynku. Jest ona funkcjonalnym i nowocześnie urządzonym wnętrzem w ramach programu rządowego szkolne miejsce zabaw "Radosna szkoła".
Celem działalności świetlicy jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki i rekreacji. W trakcie przebywania w świetlicy dzieci mają czas na zajęcia plastyczne, techniczne, komputerowe, czytelnicze, gry i zabawy dydaktyczne, a także czas na odrabianie lekcji i pomoc w wyrównywaniu braków programowych. Nasza świetlica jest zawsze pięknie ozdobiona pracami, które wykonują własnoręcznie uczniowie.

W świetlicy dzieci korzystają z różnych pomocy dydaktycznych, gier i zabawek np. z chusty animacyjnej, klocków konstrukcyjnych itp. W świetlicy organizujemy różne konkursy tematyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy plastyczne. Wiele konkursów organizowanych jest przy współudziale Biblioteki Miejskiej w Andrychowie np. konkurs plastyczny „ Zaprojektuj okładkę swojej ulubionej książki”, gdzie uczestnikom zostały wręczone skromne upominki. Corocznie organizujemy konkurs przyrodniczy „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” . Koło Łowieckie „Rogacz” zapoznaje dzieci ze specyfiką pracy leśnika. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” organizujemy wraz z Biblioteką Miejską w Andrychowie cykl spotkań z osobami pełniącymi różne funkcje społeczne np. z pracownikiem Straży Miejskiej w Andrychowie, panią Elżbietą Drzazgą. Świetlica bawi i uczy. Bierze udział w różnych projektach organizowanych na terenie szkoły, między innymi zajęcia otwarte na temat : Sieroctwo społeczne i eurosieroctwo z zaproszonym gościem, pracownikiem OPS w Andrychowie panią mgr Barbarą Sordyl.


Schowek02Schowek03Schowek04Schowek05Schowek06Schowek07Schowek08Schowek09Schowek10Schowek11DSCF1489IMG 0006IMG 0011PICT2445PICT2479PICT2481PICT2482IMG 0036IMG 0067IMG 0068IMG 0069IMG 0070

Zobacz również