dyplom2011

SU Grosik

AAA
Od stycznia 2007 roku działa w naszej szkole Spółdzielnia Uczniowska „GROSIK ”. Opiekunem spółdzielni jest pani mgr Dorota Wróbel. Początkowo spółdzielnia liczyła 19 członków. Obecnie corocznie gromadzi około 40 spółdzielców.

Głównym przedsięwzięciem spółdzielni jest prowadzenie sklepiku szkolnego, w którym sprzedajemy drożdżówki, słodycze, napoje, wodę mineralną. Ponieważ naszym celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do zdrowego odżywiania się, wprowadziliśmy również do sprzedaży jogurty, owoce, naturalne soki, chipsy owocowe i warzywne, ciastka z ziarnami.

Można się też zaopatrzyć w różnorakie artykuły papiernicze i przybory szkolne, takie jak: linijki, ekierki, kątomierze, cyrkle, długopisy, ołówki, gumki do mazania, naboje do piór, nożyczki, taśmy klejące, kleje, różnorakie bloki, papier kancelaryjny i kolorowy, ryzy papieru do ksero, szpileczki, pinezki, chusteczki higieniczne. Sklepik wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów. Organizuje sprzedaż artykułów żywnościowych podczas dyskotek szkolnych.

Wspomagamy akcję „Dar Serca”, dzięki której dofinansowuje się dożywianie najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Możemy być dumni z naszej działalności! Po pierwszym roku pracy byliśmy w czołówce najlepszych spółdzielni działających na terenie powiatów wadowickiego i oświęcimskiego. Dzięki zarobionym pieniądzom mogliśmy wyremontować nasz szkolny sklepik. Teraz mamy więcej miejsca, a dzięki temu większe możliwości rozwoju.

Za wypracowane pieniądze zakupiliśmy do naszej świetlicy sprzęt do gry w piłkarzyki, hokej powietrzny, tarczę do rzutek. Finansujemy corocznie różne zakupy na terenie szkoły, np.: rolety do okien w klasach, na jadalni oraz sali gimnastycznej, mikrofony bezprzewodowe, gofrownicę, ceratę na stoły w jadalni, pomoce dydaktyczne, itp. Dofinansowujemy nagrody dla uczniów w różnych konkursach. Corocznie Spółdzielnia organizuje wyjazdy do kina dla członków spółdzielni i Samorządu Szkolnego. Część zarobionych pieniędzy przeznaczamy na zapomogi i nagrody dla członków spółdzielni.

Wszystkich chętnych zapraszamy do pracy w Spółdzielni. Zapisy uczniów od klasy piątej odbywają się zawsze na początku każdego półrocza.

foto: V. Obłonczek
dyplom podziekowaniedyplom grosikPICT7507PICT7508PICT7509PICT7510PICT7511PICT9708PICT9709