Jesteśmy smart!

AAA

Na przełomie października i listopada wziąliśmy udział w Ogólnopolskim Konkurs „Jestem SMART”, w którym należało dowieść, że jest się SMART, czyli:

Sprytnym

Mobilnym

Aktywnym

Rozsądnym

Technologicznie Zakręconym

bo taki właśnie powinien być uczeń nowoczesnej szkoły!

I udało się!!! Nauczyciele i uczniowie szkoły w Roczynach zdobyli II miejsce w kategorii „Zorganizowanie Dnia z Technologią” oraz nagrodę - nowoczesny projektor w technologii led firmy CASIO. To niewątpliwie ogromny sukces - zważywszy, że zainteresowanie konkursem było ogromne. We wszystkich 3 kategoriach uczestniczyło w konkursie 650 szkół z całej Polski, z czego "Dzień z Technologią" zorganizowało około 100 szkół. Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 4 grudnia 2015 podczas V Zlotu Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Ustroniu.

Wyróżnienie to zapewne jest potwierdzeniem, że w Roczynach edukacja podąża za nową technologią, a ta szkoła może jeszcze nie nowoczesna, ale na pewno jest już współczesna.

Więcej na temat konkursu oraz jego wyników można przeczytać na stronie www.smart.itwedukacji.pl

Poniżej można obejrzeć fragment pracy konkursowej - nagrodzony film pt. "Skarby TIKu na świeczniku".

Konkurs miał uświadomić uczestnikom możliwości płynące z bezpiecznego korzystania z internetu i pokazać, w jaki sposób można wykorzystać urządzenia mobilne w różnych sytuacjach – nie tylko do zabawy.

Gratulacje i wielkie brawa dla uczniów i nauczycieli biorących udział w przedsięwzięciu!
Jesteśmy smart!