Zdjęcie naszej szkoły
ZAPRASZAMY DO CZWÓRKI!!!
LOGOWANIE DO E-DZIENNIKA
AKCJA EDUKACYJNA
AKTYWNA TABLICA
kreska plan lekcji
logo niepodległa ministerstwo
kreska dla niepodległej
kreska klauzula
KLAUZULA INFORMACYJNA
kreska szkola
kreska nauczyciele
kreska stołówka
kreska świetlica
kreska biblioteka
BIBLIOTEKA
kreska uczniowie
kreska egzamin ósmoklasisty
logo e8
kreska rodzice
kreska ogród sztuki
w ogrodzie sztuki
Prace plastyczne
kreska regulaminy
kreska dokumenty
kreska akcje
kreska caritas
Szkolne Koło Caritas w Naszej Szkole
kreska szkoła prom zdro
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
kreska sukcesy
kreska pływam
PROGRAM "JUŻ PŁYWAM"
kreska zielona szkola
ZIELONA SZKOŁA
kreska szkolne blogi
kreska filmy
kreska zuchy
kreska euro week
EUROWEEK
kreska 1%
Biuletyn Informacji Publicznej
kreska archiwum
ARCHIWALNA STRONA SZKOLNA
kreska koniec
UWAGA

Prośba o pomoc w zorganizowaniu wystawy historycznej.

AAA

Zwracamy się do Państwa o pomoc w przygotowaniu w naszej szkole wystawy historycznej. Chcemy na niej zgromadzić eksponaty zdjęcia, listy, pamiątki, przedmioty związane z historią Polski i naszego miasta od 1918 do 1990 roku. Mogą być to zdjęcia, listy, pamiątki rodzinne, przedmioty codziennego użytku, militaria. Opisane pamiątki należy dostarczyć nauczycielowi historii lub wychowawcy. Bardzo dziękujemy i jednocześnie zapewniamy, że dochowamy wszelkiej staranności w ich przechowywaniu i eksponowaniu.

Wystawa ta jest częścią projektu „Rok dla Niepodległej” realizowanego przez naszą Szkołę w celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Projekt ten wraz z dotychczasowymi działaniami patriotycznymi podejmowanymi przez Szkołę, w tym szczególnie sukcesami uczniów w konkursach popularyzujących historię Polski został doceniony przez Ministerstwo Oświaty. Dzięki czemu nasza Szkoła uzyskała dotacje w wysokości 10 tysięcy na jego realizację. Środki te zostaną przeznaczone na organizację wycieczek do Warszawy dla uczniów z klas ósmych.

W ramach projektu „Rok dla Niepodległej” organizowane są różnorodne akcje, imprezy kulturalne i sportowe. Np. w czasie pikniku szkolnego dopingowaliśmy „Sztafecie stu na stulecie Niepodległości”, 3 października uczniowie klas IV i V uczestniczyli w grze terenowej „Śladami historii Andrychowa” poznając miejsca pamięci naszego miasta, uczniowie klas 5b i 6d redagowali kartki z życzeniami dla żyjących uczestników Powstania warszawskiego, uczniowie starszych klas oraz członkowie koła plastycznego przygotowują instalację historyczno– plastyczną „100 lat Niepodległej wg Nas”, w październiku i listopadzie w szkole odbywać się będą różnorodne wystawy, prezentacje i konkursy.

Podsumowaniem naszego projektu będzie wieczornica na którą już dziś Państwa zapraszamy oraz uroczysty apel i pochód ulicami Andrychowa. Nasze działania prezentujemy na stronie naszej Szkoły w zakładce „Rok dla Niepodległej”.

Drodzy rodzice, mamy nadzieje, że i Państwo włączą się w realizację tego projektu: pomogą dzieciom w poszukiwaniu pamiątek historycznych, zachęcą do udziału w konkursach patriotycznych (konkurs historyczny: „Polskie drogi do wolności”, konkurs plastyczny „Polska- moja ojczyzna”, konkurs piosenki patriotycznej „Kocham Cię Polsko”, konkurs na wiersz lub prozę „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” czy „Dyktando Niepodległościowe”).

Mamy nadzieje, dzięki naszym i państwa działaniom, rok ten zostanie na trwale w pamięci uczniów jako rok niezwykły -100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.