Nasza oferta

AAA

Przedszkole Publiczne Nr 5 jest przedszkolem pięciooddziałowym dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dysponuje dobrze wyposażonymi salami zabaw. W każdej sali zorganizowane są kąciki zabaw i miejsce odpoczynku. Stoły i krzesełka dostosowane są wysokością do wzrostu dzieci.

Placówka posiada duży ogród, w którym rośnie wiele drzew i krzewów. Jest on wyposażony w różnorodny sprzęt do zabaw ruchowych, huśtawki, piaskownice, stoliki i ławki do zajęć na świeżym powietrzu.

Personel zatrudniony w przedszkolu jest wykwalifikowany.

Przedszkole jest czynne w godzinach 6:30-17:00.

Godziny pracy przedszkola mogą ulec zmianie na życzenie rodziców /w zależności od ilości chętnych dzieci/.

Gr. I – „Marcheweczki”: 7:00-15:30

Gr. II – „Fasolki”: 7:00-16:00

Gr. III – „Pomidorki”: 7:00-17:00

Gr. IV – „Cebulki”: 7:00-16:00

Gr. V – „Ogóreczki”: 6:30-16:00


Oddziały są łączone w godz.:
6:30-7:00 i 15:30-17:00

Żywienie dzieci w naszym przedszkolu:

  • dzieci korzystają z 3 posiłków głównych: śniadania, obiadu i podwieczorku,
  • spożywają również owoce, soki i wodę do picia – w ramach II śniadania.

Dieta dzieci jest:

  • urozmaicona,
  • regularna,
  • umiarkowana,
  • z ograniczeniem soli i cukru.

Opiera się głównie na mleku i jego przetworach, produktach zbożowych, owocach i warzywach oraz chudym mięsie. Stosujemy żywność wysokiej jakości. Uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci i szanujemy ich apetyt. Rodzice znają normy żywienia.

Personel przedszkola zwraca szczególną uwagę na estetykę spożywania posiłków, sposób ich podawania i naukę zachowania się dzieci przy stole.

Placówka ściśle współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Dzięki niej nasze dzieci otoczone są opieką psychologa i logopedy.


Wizję naszej pracy z dziećmi kształtują doniesienia płynące z nowych koncepcji edukacyjnych, w myśl których dziecko jest niepowtarzalną indywidualnością z własnymi poglądami, zainteresowaniami, możliwościami i umiejętnościami. Sprawia to, iż staramy się rezygnować ze swej nadrzędnej roli na rzecz współpracy z dzieckiem. Wyraża się ona w daniu dziecku możliwości takich zachowań jak: stawianie pytań, dziwienie się, proponowanie, samodzielne rozwiązywanie problemów.
Celem takich działań jest wzbogacanie doświadczeń dziecka związanych z poczuciem wpływu na tworzenie przez siebie sytuacji, dokonywaniem oceny tych sytuacji i dostrzeganiem konsekwencji swojego działania. Dzięki temu dziecko rozbudowuje swój pozytywny obraz i rośnie w nim odpowiedzialność za własne czyny.

Bezpłatne zajęcia dodatkowe prowadzone przez nauczycieli:

  • język angielski
  • religia dla dzieci 5-cio i 6-letnich
  • logoterapia