WWW szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła Odkrywców Talentów
Bezpieczna szkoła
Pokl
Certyfikat

NAJLEPSZE GIMNAZJUM W MAŁOPOLSCE!

AAA

NAJLEPSZE GIMNAZJUM W MAŁOPOLSCE!

Gimnazjum nr 2 w Andrychowie odniosło kolejny sukces – otrzymało pierwsze miejsce w Małopolsce (kategoria gimnazja) w konkursie „Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”.

Współorganizatorem tego przedsięwzięcia był Małopolski Kurator Oświaty. Brali w nim udział uczniowie z 3000 małopolskich szkół.

1 marca 2013r. Dyrektor mgr Halina Talar z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego oraz prof. Witolda Zatońskiego odebrała dyplom oraz Certyfikat Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.Ponadto gimnazjumotrzymało główną nagrodę – defibrylator szkoleniowy.

Wraz z Dyrektorem na konferencji podsumowującej w Tarnowie szkołę reprezentowali: pedagog szkolny mgr Teresa Komendera, jednocześnie koordynator projektu w placówce oraz gimnazjaliści - Martyna Wojewodzic i Wojciech Kozioł.

Uczniowie przedstawili zebranym prezentację multimedialną dotyczącą działań prowadzonych w szkole, w zakresie wdrażania Kodeksu Walki z Rakiem. Natomiast pedagog szkoły zaprezentowała wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczniów klas I, II i III gimnazjum.

O tym jak ważna była to konferencja świadczą nie tylko temat, ale przede wszystkim zaproszeni goście. Obecni byli przedstawiciele Departamentów Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Władz Samorządowych oraz Parlamentarzyści, naukowcy, dyrektorzy szkół. Największą osobowością konferencji był profesor Witold Zatoński – autorytet w dziedzinie epidemiologii zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce oraz Europie Środkowowschodniej, który wygłosił wykład na temat „Zdrowie Polaków”. Zaproszeni goście podkreślali rolę „alfabetyzacji” społeczeństwa w walce z rakiem oraz konieczność kształtowania kompetencji zdrowotnych Polaków, zaczynając już od przedszkola.

Sukces Gimnazjum nr 2 w Andrychowie świadczy o wysokiej jakości pracy szkoły oraz szerokim zakresie różnorodnych przedsięwzięć realizowanych w placówce.

Dyplompoprawione zdjecieDSCN2649DSCN2651DSCN2652DSCN2654DSCN2655DSCN2777DSCN2790