Szkoła w Bolęcinie

Przebudowa szkoły w Bolęcinie

AAA
31 października 2018, 14:56
Nasza szkoła będzie większa i nowocześniejsza. Trwająca właśnie rozbudowa placówki, rozpoczęła się w styczniu 2018 r. Dzięki przebudowie dachu i poddasza zyskamy pełnowymiarowe drugie piętro budynku. Powstaną sale lekcyjne bez skosów oraz dodatkowa powierzchnia edukacyjna. Nowe pomieszczenia znacznie poprawią warunki pracy i nauki, co jest głównym celem przebudowy.

Projekt zakłada także powstanie jedynego w okolicy obserwatorium astronomicznego. Uczniowie nie tylko naszej szkoły będą mogli rozwijać się w zupełnie nowej dla nich dziedzinie, a mieszkańcy Gminy i turyści korzystać z możliwości prowadzenia obserwacji astronomicznych i uczestniczenia w pokazach planetarium. Dzięki przebudowie szkoła w Bolęcinie będzie nowoczesnym obiektem wychodzącym naprzeciw najnowszym standardom. Przebudowa placówki jest w całości finansowana z budżetu Gminy Andrychów, koszt inwestycji wyniesie ponad 3 mln złotych!