110 lat to piękny wiek!

110 lat to piękny wiek!

AAA
3 października 2016, 14:49

Piękny wiek wymaga pięknego Jubileuszu.


Historia Szkoły w Sułkowicach – Bolęcinie sięga 1906 roku. Szkoła Podstawowa od 1914 r. nosi imię Tadeusza Kościuszki. Do 1997r. lekcje odbywały się w starym budynku szkoły bez sali gimnastycznej. W październiku 1997 r. , dokładnie 19.10.1997 r., odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły i sali gimnastycznej. Od 1 września 2002 r . szkoła jest Zespołem Szkół Samorządowych.
Trudno w kilku słowach ukazać funkcjonowanie placówki, mamy jednak poczucie, że szkoła jest ważnym miejscem zarówno dla uczniów, rodziców i innych mieszkańców Sułkowic - Bolęciny. Na przestrzeni lat odbywały się tutaj różnego rodzaju imprezy i uroczystości integrujące środowisko szkolne z mieszkańcami wsi, a nawet gminy: biesiady gimnazjalne, bale karnawałowe, konkursy gminne,sympozja naukowe, zawody sportowe i wiele innych.
Uroczyste obchody święta szkoły rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 14.00 w dniu 30.09.2016r. Po niej odbyła się część oficjalna w sali gimnastycznej. Jesteśmy dumni i zadowoleni, że tak wielu Gości przyjęło zaproszenie i świętowało razem z nami. Dopisała nawet młodzież z Blaj w Rumunii i uczniowie ze szkoły w Krnowie w Czechach.


Szkoła żyje swoim życiem, nie byłoby to jednak możliwe bez ludzi, wyjątkowych ludzi, dzięki którym funkcjonuje lepiej, przyjemniej i bardziej profesjonalnie. Od dawna w naszej szkole staramy się wyrazić takim osobom podziękowanie w szczególny sposób. W tym roku
z okazji jubileuszu wszystkim sponsorom nadano tytuł „Przyjaciel szkoły”.


„Gdyby wszyscy byli tacy sami, nie byłoby ludzi wyjątkowych”


Dwa razy w historii szkoły, w szczególnych momentach, decyzją Rady Pedagogicznej przyznano statuetkę „Tadeusz”, której nazwa pochodzi od imienia patrona szkoły. To wyróżnienie przyznaje się wyjątkowym osobom szczególnie mocno zaangażowanym w rozwój placówki nie tylko w formie wsparcia finansowego, ale poprzez osobisty udział w jej życiu.

Osoby, które już zostały uhonorowane tym wyróżnieniem, to:


Rok 2004 - p. Tadeusz Sabat, p. Aleksander Oboza, p. Jan łysoń


„SUPER TADEUSZ” p. Irena Molendowska, p. Stanisław MieczakowskiRok 2006 - p. Jan Pietras, p. Tadeusz Woźniak, p. Zofia Oboza, ks. Kazimierz Kulpa,

p. Tadeusz Hutniczak, p. Karol Witkowski, p. Zbigniew JanoszW tym roku, roku Jubileuszu 110-lecia szkoły, Rada Pedagogiczna przyznała pięć wyróżnień dla następujących wyjątkowych osób:


Tomasza Żaka - Burmistrza Andrychowa

Jolanty Bryzek – przez wiele lat pełniącej funkcję przewodniczącej Rady Rodziców

Barbary i Pawła Łuczaków – właścicieli firmy „Pawbol”

Tomasza Łysonia – właściciela firmy „Łysoń”, mieszkańca Sułkowic-Bolęciny, który niedawno był naszym uczniem, a teraz jest rodzicem bardzo zaangażowanym w jej życie i rozwój.


Wszystkim wyróżnionym i laureatom statuetki „Tadeusz” w imieniu całej społeczności szkolnej nasz chór podziękował wykonaniem piosenki „Wznieś serce nad zło” a Szkolny Zespół Dziecięcy Bolęcina wykonał „Epizod krakowski”.

Część artystyczna została wzbogacona występami przyjaciół z Rumunii.


Po części oficjalnej wszyscy mogli uczestniczyć w niespodziankach przygotowanych specjalnie z okazji jubileuszu. Uczniowie i dorośli podziwiali naukowe eksperymenty Pana Korka, oglądali przykłady wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, można było pójść do kina mobilnego 7D, przez specjalny teleskop obserwować Słońce, zrobić sobie zdjęcie w bajkowym studiu fotograficznym, uczestniczyć w prezentacji przyjaciół z Czech czy wziąć udział w kiermaszu rzeczy dawnych i oryginalnych. Równolegle do tych atrakcji w kawiarence można było poczęstować się ciastem i kawą. Szczególnym powodzeniem cieszył się bigos i grochówka.


Za nami piękna uroczystość. Tym bardziej cenna, że w jej przygotowanie zaangażowali się wszyscy związani ze szkołą: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi. Nasza Jubilatka na to zasługuje. (AG)


Zapraszamy na fotorelację z jubileuszu oraz do lektury artykułów w lokalnych mediach.

Galeria zdjęć

MamNewsa

Andrychow.pl

Nowiny Andrychowskie