EuroWeek - Targanice

Uczniowie z Targanic na obozie językowym EuroWeek

AAA
21 maja 2013, 9:37

W dniach od 12.05 do 16.05 2013 uczniowie klas piątych z Zespołu Szkół Samorządowych w Targanicach brali udział ogólnopolskim obozie językowym „EuroWeek – Szkoła Liderów” w Długopolu Dolnym, zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieżowe i współfinansowany przez Unię Europejską.

Zajęcia edukacyjne były prowadzone w języku angielskim i odbywały się w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzonych przez wolontariuszy z różnych krajów, m.in. z Turcji, Meksyku, Włoch, Azerbejdżanu, Serbii i Rumunii.

Celem zajęć była międzynarodowa integracja dzieci i obecnej w tym samym czasie młodzieży z innych szkół, praktyczna nauka języka angielskiego poprzez różnego rodzaju zabawy i prezentacje oraz zapoznanie się z kulturą i tradycjami panującymi we wspomnianych już państwach. W przyjaznej atmosferze dzieci uczyły się tolerancji, szacunku dla obcych. Przekonały się, że umiejętność posługiwania się językiem obcym ułatwia poznanie oraz zrozumienie kultury i obyczajów różnych rejonów świata.

Każdy dzień był bardzo dokładnie zaplanowany, nie było czasu na nudę. Nasi uczniowie mieli wiele okazji, by zaprezentować swoje umiejętności językowe i artystyczne. Dzieci nie tylko dokonały autoprezentacji w języku angielskim, ale również stworzyły wymarzone państwo, magiczne wynalazki, opisały idealnego nauczyciela, ucznia i wolontariusza. Oczywiście w języku angielskim. Malowały też własne portrety, a wieczorami bawiły się w rytmach muzyki narodowej. Dużą popularnością cieszyły się: Energizer-poranna rozgrzewka polegająca na integracyjnej zabawie z wolontariuszami i Debata Oksfordzka - rozmowa z wolontariuszam. Uczniowie uczestniczyli w wycieczce górskiej do malowniczego Międzygórza, nie tylko podziwiali wspaniałe widoki, wodospad Wilczki, ale poznali historię obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Mieli również szansę na swobodne rozmowy z wolontariuszami.

Zajęcia prowadzone w języku angielskim stwarzały możliwość rozwijania własnych umiejętności językowych i komunikacyjnych.

EuroWeek - TarganiceEuroWeek - Targanice