DSC00014

Sukces w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II”

AAA
14 czerwca 2016, 13:00

Uczennica z Gimnazjum w ZSS w Roczynach – Magdalena Matejko, podopieczna pani Doroty Sadlik - zdobyła tytuł 2. Finalisty, zajmując zaszczytne V miejsce w VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”.

Finał odbył się w dniach 10 - 11 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu w diecezji drohiczyńskiej. Myśl przewodnia tegorocznej edycji brzmiała: „Głoście wartość rodziny”.

Laureaci etapów wojewódzkich - 29 uczniów gimnazjów z 13 województw i 29 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 11 województw - zmierzyli się z trudnymi pytaniami opartymi na tekstach nauczania Jana Pawła II w części pisemnej i ustnej. Podczas gościnnego pobytu w Ciechanowcu uczestnicy olimpiady mieli okazję zwiedzić malownicze okolice Podlasia. Poznali uroki podlaskiej wsi podczas wizyty w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Wzięli też udział w obchodach 25. rocznicy utworzenia diecezji drohiczyńskiej, które odbyły się w Drohiczynie. Podczas gali ogłoszeniem wyników wszyscy zebrani wysłuchali koncertu opartego na tekstach św. Jana Pawła II w wykonaniu chóru, solistów i klas mundurowych miejscowej szkoły.

Gratulujemy Magdzie zmierzenia się z trudną nauką papieża i reprezentowania Małopolski w Olimpiadzie Myśli Jana Pawła II zakończonego sukcesem.

tekst: D.Sadlik.

DSC00139DSC00146DSC00158