Wyjazd edukacyjny   PNN i PGK  07.12.2013 Kraków

Nowocześnie i przyjemnie – w Krakowie

AAA
13 stycznia 2014, 12:26
Uczestnicy zajęć pozalekcyjnych „Projektowanie stron WWW i grafika komputerowa” oraz „Nowoczesny w nauce” 07.12.2013 r. uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym
do Krakowa zorganizowanym w ramach Projektu „Akcja informacja”. Oprócz udziału w ciekawych zajęciach programowania gier w Java przygotowanych w formie warsztatów, podczas których otrzymali materiały dydaktyczne i instrukcję pracy, mieli również okazję zawrzeć nowe znajomości. Ta ciekawa i efektywna metoda edukacyjna zintegrowała młodzież z Gimnazjum w Sułkowicach-Bolęcinie, Roczynach i Rzykach. Atrakcją dla uczestników było również zwiedzanie niezwykłego miejsca - Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie oraz udział w seansie edukacyjnym w kinie IMAX.

O tym, że warto organizować tego typu formy nauczania i poszerzania wiedzy, świadczy wypowiedź jednej z uczestniczek, Anny Hatali, uczennicy Gimnazjum w Sułkowicach-Bolęcinie: „Siódmego grudnia 2013 r. odbył się całodniowy wyjazd do Krakowa, w którym uczestniczyli uczniowie z Rzyk, Sułkowic–Bolęciny i Roczyn biorący udział w dodatkowych zajęciach „ Nowoczesny w nauce ” lub „Projektowanie stron WWW i grafika komputerowa”. Wyjazd został dofinansowany z funduszy europejskich. Opiekę nad dziewięcioosobową grupką uczennic z naszej szkoły sprawował Pan dyrektor, a nad pozostałymi uczestnikami opiekunowie z innych szkół.

Pierwszym punktem naszego harmonogramu były zajęcia edukacyjne w Gimnazjum nr 16 im. Króla Stefana Batorego. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, w zależności od rodzaju zajęć, na jakie uczęszczamy. Braliśmy udział w krótkim kursie programowania, prowadzonym przez wykwalifikowanych informatyków. Na wstępie wygłosili krótki wykład na temat programowania, a później zajęliśmy się prostymi ćwiczeniami. W końcu przyszedł czas na drugie śniadanie. Po posiłku wróciliśmy do zajęć. Otrzymaliśmy trudne zadanie – zrobienie kilku pozornie łatwych ćwiczeń, które uzupełnią szablon gry. Tę aplikację każdy mógł przesłać sobie na skrzynkę e – mail i zachować jako pamiątkę. Po obiedzie wybraliśmy się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, gdzie mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z dziedziny fizyki, zaznajomiliśmy się także z historią pierwszych polskich samochodów. Na zakończenie poszliśmy do Multikina, aby obejrzeć film „Grawitacja” utrzymany w konwencji naukowej.

Wyjazd do Krakowa był niezwykle atrakcyjny - znacznie poszerzył nam horyzonty i nauczyliśmy się wielu przydatnych rzeczy, nie zauważając upływającego czasu. Wszyscy wróciliśmy w dobrych humorach po dniu pełnym wrażeń. Niewątpliwą zaletą wyjazdu był atrakcyjny plan dnia. Jestem przekonana, że zdobyta wiedza i umiejętności przydadzą się nam wiele razy. Nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki.”

Agata Grabowska
Lider PRS Gimnazjum w Sułkowicach-Bolęcinie

Wyjazd edukacyjny   PNN i PGKWyjazd edukacyjny PNN i PGK (2)Wyjazd edukacyjny PNN i PGK (3)Wyjazd edukacyjny PNN i PGK (4)Wyjazd edukacyjny PNN i PGK (5)Wyjazd edukacyjny PNN i PGK (6)Wyjazd edukacyjny PNN i PGK (7)Wyjazd edukacyjny PNN i PGK (8)Wyjazd edukacyjny PNN i PGK (9)Wyjazd edukacyjny PNN i PGK (10)Wyjazd edukacyjny PNN i PGK