1

Dzień Otwarty dla szóstoklasistów

AAA
31 stycznia 2014, 13:17

Dnia 28 stycznia 2014r. okazał się dniem pełnym wrażeń dla szóstoklasistów Szkoły Podstawowej nr 4 im M. Kopernika., którzy zostali zaproszeni na pełen atrakcji Dzień Otwarty w murach Gimnazjum nr 2. Uczniowie, którzy przybyli wraz z Panią dyr. A. Rychter oraz opiekunami, wychowawcami, zostali serdecznie przyjęci w sali gimnastycznej .

Pani Dyrektor przywitała przybyłych i przedstawiła bogatą ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny.Zachęcała do wyboru naszej szkoły, podkreślając jej niekwestionowane atuty: naukę czterech języków obcych ( języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego) w grupach wg poziomu zaawansowania, szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, zajęcia fakultatywne z wychowania fizycznego, na których uczniowie wybierają interesującą ich dyscyplinę sportu. Atrakcją naszego gimnazjum jest niewątpliwie kompleks sportowy "Orlik 2012", gdzie odbywają się lekcje wychowania fizycznego we wszystkie pogodne dni. Mocną stroną jest także duża liczba laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych i sportowych, co świadczy o zaangażowaniu nauczycieli i optymalnych warunkach sprzyjających zdobywaniu wiedzy.

Po przemówieniu przedstawiciele SU zaprezentowali przygotowaną prezentację multimedialną w której m.in. podkreślili motto szkoły :"Każdy człowiek ma prawo do przeżywania sukcesów" to ważne, ponieważ Gimnazjum nr 2 jest jedyną szkołą w gminie, na tym etapie edukacyjnym, z oddziałami integracyjnym i klasą sportową – piłka nożna.

Aby połączyć przyjemne z pożytecznym szóstoklasiści mięli okazję wziąć udział w niezwykle ciekawych zajęciach prowadzonych przez naszych kreatywnych i pomysłowych nauczycieli. Obserwowali doświadczenia z fizyki i chemii, fragment lekcji biologii z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i mikroskopów, na zajęciach z informatyki sami programowali w Logomocji, a na zajęciach artystycznych wykonywali serduszka na walentynki metodą orgiami

Uczniowie mieli możliwość zwiedzania budynku szkoły, przy okazji poznali drużynę chłopców z klasy sportowej , którzy zaprezentowali się w strojach do gry w piłkę nożną.

Na koniec na szóstoklasistów czekała dodatkowa atrakcja – poczęstunek, wspólny taniec integracyjny i dyskoteka. Oprócz świetnej zabawy i radości uczestnictwa każdy otrzymał na pamiątkę długopis z logo Gimnazjum nr 2 w Andrychowie.

Mamy nadzieję, ze szóstoklasiści, którzy nas odwiedzili zawitają w murach Gimnazjum już we wrześniu.

2345678